Dziś jest . Aktualna godzina to .

Logo

phone 608 048 636

Zadzwoń i zapytaj o wolne terminy!

kilka słów o rabce

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami na temat Rabki.

Nasza miejscowość położona jest w województwie małopolskim

w malowniczej kotlinie u podnóża Gorców i Beskidu Wyspowego.

Witamy w Rabce!

Rabka-Zdrój to znane w Polsce uzdrowisko dla dzieci i dorosłych, którego bogactwem są zasoby wód mineralnych, korzystny mikroklimat i walory krajobrazowo-turystyczne. Miejscowość oferuje doskonałe warunki do leczenia uzdrowiskowego i wypoczynku, a także piękne górskie krajobrazy i tereny umożliwiające aktywne spędzanie czasu wolnego, tak latem jak i zimą. Dodatkowym atutem miasta jest bogata oferta kulturalna przeznaczona zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych. Można u nas poznać świat barwnych góralskich zwyczajów oraz oryginalnych tradycji rzemieślniczych.

Sercem uzdrowiska jest zrewitalizowany w ostatnich latach Park Zdrojowy. Park został podzielony na dwie części: strefę słońca i cienia. Strefa słońca pełni funkcję spacerowo-reprezentacyjno-wypoczynkowe, natomiast strefa cienia ma charakter spacerowo-refleksyjny i nawiązuję do atmosfery parku angielskiego. Park to doskonałe miejsce relaksu zarówno dla kuracjuszy i turystów, jak i mieszkańców miasta. Przez cały rok zaprasza spacerowiczów - wiosną i latem jest oazą zieleni, jesienią cieszy oko barwami liści, a zimą - przysypany białym puchem tworzy bajkowy krajobraz. Prócz pięknej przyrody park oferuje odwiedzającym zespół urządzeń sportowych na ścieżce zdrowia oraz place zabaw dla dzieci.

Na najmłodszych, i tych troszkę większych, czekają w Rabce-Zdroju liczne atrakcje. Zaprasza Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland - karuzele, gokarty, kolejka górska i koło młyńskie to tylko niektóre z atrakcji jakie czekają na odwiedzających Rabkoland. Na terenie Parku można również zwiedzić Muzeum Orderu Uśmiechu oraz Dom Rekordów i Osobliwości. Dzieci koniecznie powinny odwiedzić Teatr Lalek „Rabcio”, który zaprasza najmłodszych na pełne śmiechu przedstawienia.

herb

Zobacz najważniejsze miejsca

Poniżej mogą państwo zobaczyć zaledwie kilka miejsc wartych odwiedzenia w Rabce.
Serdecznie zapraszamy do przyjazdu i przekonania się samemu jak naprawdę prezentują się te oraz inne atrakcje naszego miasta!


Rabka w liczbach

Pierwsze wzmianki o Rabce autorstwa
Jana Długosza pojawiły się już w 1254 roku
co wskazywałoby na to, że już wówczas
rabczańskie solanki były znane.

statistics-icon
1953

wtedy uzyskaliśmy
prawa miejskie

statistics-icon
12 964

liczba naszych
mieszkańców

statistics-icon
36

przybliżona
powierzchnia w km²

statistics-icon
530

średnia wysokość
w metrach n.p.m